środa, 11 listopada 2015

Bliskopad. Dzień 11

Barwy Narodowe 
Mokro. Wichura. Siedzimy w domu. Ciepło. Miło. Pieczemy ciastka maślane. To znaczy Zośka piecze, a ja czekam na degustację;) Niektórzy oglądali relację z Placu Defilad.  Inni... defilowali z flagą po domu;) A prawie wszyscy grali na komputerze. Jest jedną fajna strona patriotyczna.  Przygotowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego. Z grami, bajkami, quizami, memo itp. Można też wydrukować gotowe materiały i zrobić dzieciakom zajęcia w domu. Polecam TUTAJ
P.S. Muzeum Józefa Piłsudskiego organizuje wysyłanie pocztówek z okazji Dnia Niepodległości.  Pocztówki można za darmo otrzymać w różnych miejscach albo pocztą. Mają już naklejkę znaczki.  My przegapiliśmy akcję w tym roku, ale w ubiegłym wysłaliśmy pięćdziesiąt pocztówek. TUTAJ możecie zobaczyć jedną z pocztówek jakie w ubiegłym roku wysłaliśmy.

KONKURS. Książka o rodzinie większej niż nasza

"8+2" Anne Cath.- Vestly
8+2 to być może będzie większa seria. Póki co po polsku wyszły dwa tomy: "8+2. Domek w lesie" i "8+2. Ciężarówka". Obie opowiadają o rodzinie większej niż nasza. Rodzinie, w której jest aż ośmioro dzieci i która to rodzina skromnie żyje z pensji taty jeżdżącego ciężarówką. Żyją w...  jednopokojowym mieszkaniu. Nie mają wypasionych sprzętów. Mama robi wszystko ręcznie, a pranie każdy robi sobie sam!  Każdy ma miskę,  w której codziennie przepiera swoje rzeczy. Do spania rozkładają na noc materace.   Z oszczędności miejsca na dzień są one chowane w jednym miejscu. A gdy przyjeżdża do nich babcia wiecie gdzie ją kładą spać?  Na kredensie w kuchni! Wiecie co jeszcze? Współczują złodziejowi ciężarówki taty, zapraszają go nawet do domu! A kto w ogóle tę skradzioną ciężarówkę odnalazł?  Ciężarówkę,  która zapewniała rodzinie jedyny dochód? Dzieci oczywiście :)! A te dzieciaki to naprawdę fajne rodzeństwo.  Wspierają się,  pomagają sobie nawzajem i razem się bawią.  A gdy trzeba pomagają też rodzicom albo ratują z tarapatów babcię. I wszyscy oni mają imiona zaczynające się na literę "m"! 
W drugiej książce udaje im się zamienić lokum na większe, ale o tym wszystkim przeczytajcie sami. Książki utrzymane są w bardzo ciepłej,  rodzinnej atmosferze. Ciągle coś się dzieje. Jeśli ktoś lubi prostotę w ilustracji dziecięcej to ta książka z pewnością go ucieszy.
My mamy dla Was jeden egzemplarz części z ciężarówką.  Wystarczy, że w komentarzu wpiszecie komu i dlaczego chcielibyście tę książkę podarować.  Jeśli ktoś ma profil na fb to proszę o udostępnienie tego wpisu.  Zabawa potrwa do 20.11 Następnego dnia rano, gdy tylko wstanie Mirabelka wylosuje jednego, zupełnie przypadkowego uczestnika zabawy. Zadecyduje łut szczęścia. Książkę postaramy się wysłać jak najszybciej, ale zastrzegamy sobie możliwość obsuwy w przypadku choroby. To co, bawcie się?  Komu książkę? Komu?

A TUTAJ możecie zajrzeć co polecają na innych blogach biorących udział w projekcie