niedziela, 8 listopada 2015

Bliskopad. Dzień 8.

Spacer inny niż wszystkie 


No fakt. Inny wyszedł istotnie. Nikt nosa z domu nie wyściubił.  Poza mną. Na chwilę się wyrwałam rano, bo w naszym ulu masła zabrakło;) Pogoda szalona.  Szłam w pełnym słońcu, mimo cienkiego płaszczyka zgrzałam się.  Wiatr rozwiewał liście wokół mnie i było tak niesamowicie ciepło!  Rodzina się dolecza,  sympatyczny szef męża cały dzień napastuje go i zarzuca robotą ( urlopu się zachciało, co?), dzieciaki bawią się same. Trochę to przypomina Nianię MacPhee,  ekhem,  ekhem...  Wyszedł im spacer inny niż wszystkie, bo w zaciszu domowym... Architektura naszego starego domu jest bardzo fajna, bo na dole można zatoczyć koło przechodząc przez większość pomieszczeń. Szczypior narysował maluchom oznaczenia trasy i mieli ją pokonywać w określonych miejscach ćwicząc przysiady czy pompki. Fajnie spacerowali,  Fistaszek spał. Krótko spał. Bo spacer szybko dosyć zamienił się w rajd, a Szczypior mierzył czas... 


Liebster Award

Nominacje Liebster Award Dostałam nominację od Naszej Szkoły Domowej (ed.bexlab.pl). Czym jest ta zabawa łatwo wyguglować w sieci. Odkąd mieszkamy na wsi mamy przeprawy z internetem,  więc, choć o nominacji dowiedziałam się prawie miesiąc temu, dopiero teraz na nią reaguję, a i to z mobilnego (przepraszam Joasiu i dziękuję za wyróżnienie) Cóż, życie ;) Za to mam piękne widoki :)

Pytania Joasi i moje odpowiedzi:
1. Co oznacza dla ciebie blogowanie?
Jest to rodzaj pamiętnika i próba uchwycenia ulotnych chwil z życia mojej rodziny. Raczej osobisty album wspomnień, myślę, że niezbyt interesujący dla postronnych ;)
2. O czym lubisz czytać na innych blogach?
Lubię blogi, w których można znaleźć wiedzę,  humor, piękno.
3.  Co sprawia ci radość?
Radość sprawia mi śmiech moich dzieci oraz...  książka i chwila ciszy:)
4. Czego potrzebujesz,  żeby odpocząć? 
Dla mnie cisza= odpoczynek
5. Jesteś typem podróżnika czy domatorką?
Odkąd mam dużą rodzinę to zdecydowanie jestem domatorką.

Oto moje pytania:
1. Jaką muzykę lubisz? Jakich wykonawców?
2. Czy masz ulubionego autora/ książkę? Co to takiego?
3. Gdzie chciałabyś pomieszkać,  gdybyś mogła wyjechać na rok?
4. Czego najbardziej w życiu nie lubisz? 
5. Co jest dla Ciebie najważniejsze pod słońcem? 

Niestety cześć moich ulubionych bloggerów nie zna polskiego,  tłumaczyć mi się nie chce, a i nie wiem czy zabawa nie jest ograniczona do naszego polskiego sosu, więc ograniczę się do rodzimych blogów. Zdaję sobie sprawę z faktu, że ktoś może nie mieć czasu, albo zwyczajnie ochoty na udział w tej przepytywance ;) Jednak z nadzieją na uzyskanie odpowiedzi nominuję w kolejności zupełnie przypadkowej następujące blogi:
Mama w Dużym Domu
Makowe Pole
Blog Leśniczego
Busem przez Świat
Zabawkator
Zorro Blog
Edu Domowa

Dziękuję i pozdrawiam- z wyrazami sympatii,  Matka Polka :)