środa, 20 kwietnia 2016

Biblia w komiksie

Biblia- pierwsza wśród ksiąg 
Jak to się stało, że jeszcze o niej nie pisałam? Nawet gdybym założyła, że każdy ma Biblię to co z tego? Przecież TAKĄ Biblię jednak nie każdy ma, a warto. 
Biblia, którą chciałabym polecić należy do Szczypiora. Jest jedną z jego ulubionych lektur, a może najulubieńszą?  Zawiera się w niej Stary i Nowy Testament. Biblia ta posiada imprimatur, czyli aprobatę władz kościelnych na druk.  Wszystko sprawdzone, zgodne z nauczaniem kościoła i zaaprobowane przez Kurię Metropolitalną w Krakowie- gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości;) Szczypior czyta ją bardzo, ale to bardzo często. I, żeby było jasne- nie jest typem anielskiego cherubinka,  raczej łażącym po drzewach łobuziakiem, ale Biblia jest najbardziej fascynującą księgą,  w której zawiera się chyba wszystko istotne, więc wcale mnie nie dziwi, że jest w stanie zainteresować współczesnego chlopaka. Jeszcze z takimi ilustracjami:)! Szczypior dostał ją na komunię,  niecały rok temu. Książka ma już nieco naderwaną okładkę,  choć używa jej tylko Szczypior.  Za to używa intensywnie. 
Biblia, którą dziś tak szczególnie chcę polecić to komiks. Jednak należy uważać przy zakupie,  bo są i inne wydania komiksowe ( sami mamy jeszcze jedno),  ale tylko to konkretne jest tak wyjątkowe.  A to za sprawą ilustracji.  Są porywające,  biją mocą, a emocje tryskają z twarzy bohaterów. W tych ilustracjach czuć energię, działanie, ruch.  Stworzył je Sergio Cariello - człowiek od... Marvela. I już wszystko wiadomo. Klasa sama w sobie. Pewnie wszyscy wiedzą co to Marvel i nie muszę rzucać haseł typu: Batman, Superman, Superheroes:)? Tak, to właśnie tego typu genialne rysunki pojawiły się w tym komiksie.Co ja tu będę gadać, sami zobaczcie:"Biblia. Komiks. Boża historia odkupienia"
Ilustracje: Sergio Cariello
Redaktor: Doug Mass
Wydawnictwo M Kraków
Rok wydania: 2014

Zajrzyjcie koniecznie na inne blogi- zobaczcie co tam polecają. A jeśli chcecie dołączyć to śmiało - zajrzyjcie tutaj


6 komentarzy:

 1. O na rynku ciekawa pozycja, popatrzę jak znajdę ręcznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. trzeba przyznać, że ciekawa pozycja na rynku, niespotykana

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezłe, nigdy takiej wersji nie spotkałam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nietypowe odejście do tematu :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością. Jednak z kilku Biblii dla dzieci jakie mamy w domu to właśnie ta jest w codziennym użyciu;)

   Usuń
  2. Z pewnością. Jednak z kilku Biblii dla dzieci jakie mamy w domu to właśnie ta jest w codziennym użyciu;)

   Usuń

Rozgość się u nas i spędź miło parę chwil :)